doprava

Moderní způsob objednávání taxi? Přes aplikaci

V České republice již nějaký čas funguje důmyslná aplikace pro chytré telefony, které se podařilo taxikářské odvětví povznést na jinou úroveň. Taxi aplikace je pokrokový způsob, jak si zajistit cenově dostupnou dopravu po městě, která je zároveň i bezpečná. Jde přitom o jednoduše ovladatelnou aplikaci, díky ní si obyvatelé města přivolají ihned řidiče.

Jak vůbec taková taxi aplikace funguje?

Tuto aplikaci si člověk jednoduše stáhne do svého mobilu. Následně se do ní zaregistruje. V rámci tohoto kroku dochází k ověření hesla. Poté přichází na řadu prověření platební karty. To je kompletně celý proces, který zabere pár minut.

V určitou chvíli si zákazník v aplikaci vybere místo samotného nástupu, pak už jenom stačí stisknout tlačítko. Vše je zařízeno. Služba dokonce dokáže vystopovat polohu budoucí přepravované osoby. Řidič taxíku, který se nachází nejblíže a má zrovna čas, tak potrpí jízdu a vyráží na dané stanoviště. Zákazník má možnost průběh jízdy sledovat na mapě v aplikaci. V momentě příjezdu řidiče dostává zákazník zprávu. Poté už jenom stačí usednout do vozu a nechat se zavést tam, kam zrovna dotyčný potřebuje. Na místě určení řidič stvrdí v aplikaci ukončení jízdy. V tom okamžiku naskočí účet. Nakonec je nutné potvrdit platbu. Na email přepravované osoby dorazí účtenka s patřičnými informacemi.

Zdroj obrázku: http://www.citytaxibrno.cz/mobilni-aplikace/

Než se řidič dostane k zákazníkovi, může ještě jedinec svou objednávku bez problémů zrušit. Aplikace snadno dokáže s nastavených parametrů (nástupu a výstupu) vypočítat přibližnou cenu jízdy.Komentáře k článku

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek